Instalacja windowsa PO POLSKU

If you are running Windows on your WebDT366 this is for you.
Post Reply
piterix
Newbie
Newbie
Posts: 15
Joined: Fri Jul 02, 2010 12:33 am

Instalacja windowsa PO POLSKU

Post by piterix »

W zwi?zku z du?? ilo?ci? pyta? o instalacj? systemu na WebDt 366 odpowiadam na najcz??ciej zadawane pytania:
1. Pe?nej wersji windowsa XP nie da si? zainstalowa? na webDT 366. - Pojemno?? dysku to tylko 512Mb i tyle max mo?e zajmowa? system.
2. Sterowniki s? na forum - do LX i GX i czasem dzia?aj? jedne a czasem drugie w zale?no?ci od systemu. Je?li chce si? instalowa? jaki? inny sytrem Windows - 98, 95, czy DOS - to trzeba sobie znale?? w necie odpowiednie wersje sterownik�w - do ekranu s?, sprawdza?em pod DOS - dzia?aj?. Jak ekran dotykowy reaguje - ale nie tak jak powinien - to trzeba go skallibrowa? - program jest wraz ze sterownikiem.
3. Nie da si? zainstalowa? systemu na wymiennej karcie CF.
4. Mo?na zainstalowac system na dysku USB - ale jest to trudne/granicz?ce z niemo?liwo?ci? - tylko dla zaawansowanych desperat�w - po instalacji a nawet w trakcie zmieniaja si? litery dysk�w i wewn?trzny otrzymuje literk? C ;-).
5. Do instalacji systemu u?ywamy CD-ROMU albo DVD i p?yty instalacyjnej systemu - najlepiej bootowalnej.
piterix
Newbie
Newbie
Posts: 15
Joined: Fri Jul 02, 2010 12:33 am

Re: Instalacja windowsa PO POLSKU

Post by piterix »

6. Windows micro XP lubi zapyta? o ?cie?k? do jakich? r�?nych plik�w podczas instalacji szczeg�lnie sterownik�w - podajemy ?cie?k? do katalogu i386 windowsa XP - pe?nej wersji windowsa XP - potem co? pokopiuje, i znowu poda? ?cie?k? do sterownik�w, a potem znowu do katalogu pe?nego winXP itd.
7. System instaluje si? normalnie jak na ka?dym PC - ograniczeania jakie s? to ma?y dysk, brak kalwiatury oraz myszki i CD/DVD - wi?kszy dysk nie jest niezb?dny, ale DVD/CD s? potrzebne - bo podczas instalacji z USB zmieniaja si? litery dysk�w.
WSZYSTKO CO JEST POTRZEBNE DO INSTALACJI WINDOWSA JEST NA TYM FORUM OPISANE.
maxann
Newbie
Newbie
Posts: 4
Joined: Sun Apr 17, 2011 5:07 am

Re: Instalacja windowsa PO POLSKU

Post by maxann »

Witam
na forum jest wszystko pi?knie opisane to fakt ale
jak zmusi? to male?stwo do tego aby zobaczy? cdroma - do??cza?em 2 r�?ne nap?dy przez usb, normalnego cdroma przez przej?ci�wk? i nie widzia? niestety nap?du. Natomiast z pena instalacja rusza ale po restarcie wywala bsod'a (problemy z dyskiem) i pozamiatane
piterix
Newbie
Newbie
Posts: 15
Joined: Fri Jul 02, 2010 12:33 am

Re: Instalacja windowsa PO POLSKU

Post by piterix »

CD-ROMa czy nap?d DVD powinien normlanie zobaczy?. Czasem przez HUB'a USB mo?e miec problemy - z myszk? i klawiatur? - mi nie chcia?a dzia?a? mysz na moim HUB'ie. Je?li wog�le nie widzi czytnika i po zmianie kolejno?ci ?adowania w BIOSie te? nie - to by? mo?e jest uszkodzony...
Podczas instalacji systemu na dysku w tablecie z pendriva te? wywala? mi BSOD - bo zmienia litery dysk�w podczas instalacji (tak mi si? wydaje - innego wyt?umaczenia nie widz?) i sam si? gubi...
A jak sam czytnik p?yt pod??czysz to te? nie dzia?a - bez przej?ci�wek ? Je?li dzia?a, to zawsze mo?na pod??czy? CD/DVD jak za?apie, pod??czy? klawiatur? i uruchomi? instalcj?, znowu od??czyc klawiatur? i pod??czy? CD/DVD itd.
maxann
Newbie
Newbie
Posts: 4
Joined: Sun Apr 17, 2011 5:07 am

Re: Instalacja windowsa PO POLSKU

Post by maxann »

Witam po d?u?szej nieobecno?ci,
niestety nawet jak pod??cze bezpo?rednio nie widzi nap?d�w cdrom (pr�bowa?em 3 r�?ne)
piterix
Newbie
Newbie
Posts: 15
Joined: Fri Jul 02, 2010 12:33 am

Re: Instalacja windowsa PO POLSKU

Post by piterix »

1. Mi CD-Roma/ DVD widzi za każdym razem, ale czasem go gubi podczas instalacji - nadajac ine litery dyskom, ale da się to przejsc - czasem trzeba recznie scierzke wpisac czasem odlaczyc hub usb i podlaczyc bezposrednio klawiature do usb...

2. Poniewaz dysk systemowy web DT 366 jest bardzo maly - 512Mb - a mi sie marzylo kilka gier ktore sie instaluja tylko na c, lub potrzebują mniej okrojonej wersji windowsa kupiłem większy:

http://rocart.pl/pl/transcend-ide-flash ... r-smi.html

A potem zrobilem dokladnie to co w tej instrukcji:

forum/viewtopic.php?f=16&t=517&p=4369#p4369

czyli przycielem zakupiona pamiec zeby wtyczka pasowala na wysokosc, potem wyrwalem z pamieci 44 pin, wlozylem w miejsce starej kosci i zainstalowalem pelna wersje Win XP SP2. Dzisiaj poinstaluje sterowniki bo wczoraj nie zdazylem - mam wrazenie, ze nowy dysk jest duzo szybszy od poprzedniego - ale moze mi sie wydaje...
piterix
Newbie
Newbie
Posts: 15
Joined: Fri Jul 02, 2010 12:33 am

Re: Instalacja windowsa PO POLSKU

Post by piterix »

I jeszcze jedno TU jest fajna instrukcja i pliki instalacji WinXP wersji na 512 MB - po polsku:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2 ... ml#9831153
maxann
Newbie
Newbie
Posts: 4
Joined: Sun Apr 17, 2011 5:07 am

Re: Instalacja windowsa PO POLSKU

Post by maxann »

piterix wrote:1. Mi CD-Roma/ DVD widzi za każdym razem, ale czasem go gubi podczas instalacji - nadajac ine litery dyskom, ale da się to przejsc - czasem trzeba recznie scierzke wpisac czasem odlaczyc hub usb i podlaczyc bezposrednio klawiature do usb...

2. Poniewaz dysk systemowy web DT 366 jest bardzo maly - 512Mb - a mi sie marzylo kilka gier ktore sie instaluja tylko na c, lub potrzebują mniej okrojonej wersji windowsa kupiłem większy:

http://rocart.pl/pl/transcend-ide-flash ... r-smi.html

A potem zrobilem dokladnie to co w tej instrukcji:

forum/viewtopic.php?f=16&t=517&p=4369#p4369

czyli przycielem zakupiona pamiec zeby wtyczka pasowala na wysokosc, potem wyrwalem z pamieci 44 pin, wlozylem w miejsce starej kosci i zainstalowalem pelna wersje Win XP SP2. Dzisiaj poinstaluje sterowniki bo wczoraj nie zdazylem - mam wrazenie, ze nowy dysk jest duzo szybszy od poprzedniego - ale moze mi sie wydaje...
Wi,
problem cdromu dalej istnieje - poradziłem sobie obrazem win xp i pod windą cdrom jest widziany bez problemu. Pojawił się kolejny problemik brak hibernacji ale to pewnie wina obrazu. Pamięć mam 4 GB i hula całkiem nieźle
piterix
Newbie
Newbie
Posts: 15
Joined: Fri Jul 02, 2010 12:33 am

Re: Instalacja windowsa PO POLSKU

Post by piterix »

Hibernacji nigdy nie używam... A napędy CD ROM i DVD - zauważyłem że nie wsazystkie są widziane przez WebDT - ja mam starego liteona i nie miałem problemów, ale niektore potrzebują sterowników kóre są instalowane dopiero w windowskie. Ja mam 2 GB jako c, i 2 karty CF 8GB i 16 GB mieszczą się gry i ich obrazy. Teraz walczę z IceWindDale - nie chce się poprawnie zainstalować... a wcześniej działała bez problemów...
Na dniach będę też wymieniał ogniwa w wewnętrznej baterii - trzyma ok. 10 minut, a kiedyś trzymała prawie 2 godziny... Tylko się jeszcze waham - czy napewno warto to ruszać - bo jak wewnętrzna bateria przestanie trzymać - to będzie problem z włączaniem tabletu poza domem...
maxann
Newbie
Newbie
Posts: 4
Joined: Sun Apr 17, 2011 5:07 am

Re: Instalacja windowsa PO POLSKU

Post by maxann »

testowałem 4 napędy w różnych konfiguracjach i nic to nie dało niestety. Na baterię nie narzekam jeszcze wewnętrzna trzyma ok 20 min a 2 zewnętrzne ok godziny. W Poznaniu jest firma zajmująca się regeneracją akumulatorów i dorabiają nawet tanio bateryjki do prawie wszystkiego. A czy warto - już się zastanawiałem czy nie kupić sobie czegoś taniego na androidzie bo z tą zabawką są same problemy a ma być do czytania dla kobiety
piterix
Newbie
Newbie
Posts: 15
Joined: Fri Jul 02, 2010 12:33 am

Re: Instalacja windowsa PO POLSKU

Post by piterix »

Jak ma być do czytania czy do netu - to zdecydowanie webDT się nie nadaje. Tablety na androidzie są lżejsze i ładniejsze, a i bateria trzyma dłużej. Ja używam do grania w stare gry PC (strategie, RPG)- bo:
1. na monitorze 24'' stare gry wyglądają koszmarnie,
2. dużo czasu spędzam w kolejce - więc mam czas na granie.
3. do internetu wogóle go nie używam - mam neta w pracy, w domu... wytarczy ;-).

A wogóle to do książek polecam coś z e-papierem - oczy nie bolą.
Post Reply